Постинг
01.10.2014 14:31 -
Шокираща несправедливост: Токът поскъпва много повече от 10%
Тези дни Фондация „Бертелсман” обяви България за страната, в която цари най-голяма несправедливост в Европа. Поскъпването на електроенергията с 10% е една от най-големите и отчайващи неправди спрямо българското население.
Първо, за всички нас е ясно, че поскъпването е заради далаверата с алтернативните екологични енергоизточници, от които приближените до властта и самите управляващи печелят луди пари, продавайки на населението ток на безумно високи цени, както и заради много други афери в енергетиката. Второ, на българите отдавна е известен номерът с несправедливия износ на електроенергия на цени, които са много по-ниски от цените за българското население вътре в страната; от този хитър номер тези същите хора получават огромни комисиони в офшорните си сметки. Трето, според експертни оценки почти половината от настоящото увеличение, т.е. някъде около 5 процента, отиват като свръхпечалба на фаворитизираните от властта електроразпределителни дружества, които, както знаем, не са български, а принадлежат на незнайни олигарси от други страни, а едно от тези дружества уж е държавно, собственост на чужда държава (тук възниква въпрос, как е възможно у нас държавни активи да бъдат приватизирани, т.е. да станат частна собственост, като се предоставят на чужда държавна фирма, а не на частна фирма). Тези печалби отиват извън границите на България и са неприлично високи. Четвърто, тези дни българското правителство обяви, че заради увеличаването цената на тока ще компенсира бедните семейства у нас с точно такава сума, с колкото било самото увеличение, значи с 10% от цената на тока, употребяван от тези семейства, не се казва обаче дали това се отнася за потребяваната досега електроенергия или държавата ще плаща тези 10% за всичко, което се изконсумира занапред. Семействата, които ще бъдат компенсирани, са около 300 000, т.е. 1-1,5 млн. бедни граждани на България, главно цигани, ще получат компенсации от бюджета. Това означава, че тези наши сънародници, главно от българския етнос, които работят и плащат данъци, ще отделят още от парите си за въпросните персони, които и без това се издържат от тях със системата за социални и всякакви други помощии в размер на около 4 млрд. годишно. Излиза, че за плащащите данъци българи увеличението на тока, който те плащат, ще бъде фактически още по-голямо, защото те ще платят повече пари освен за своите семейства, но още ще дадат пари и на хората от бедните слоеве на населението. Тези същите работещи и плащащи данъци българи, както се очертава, май ще трябва да платят и липсващите в КТБ милиарди левове, които най-арогантно са откраднати и похарчени от знайни и незнайни олигарси, банкери, политици и техните фаворити, които стоят у нас вече няколко десетилетия над закона. Всички знаем за неохотата, с която циганите (както и богаташите) плащат сметките си за ток, вода, данъци, такси, осигуровки и др., ако въобще ги плащат. Тогава можем да предположим, че голяма част от получените компенсации заради увеличената цена на тока няма да отидат в трите електроразпределителни дружества. На практика увеличаването просто е механизъм за даване безвъзмездно от данъкоплатците на още и още пари на циганите, които те ще похарчат както намерят за добре: за цигари (всички цигани пушат), за бира, за ракия и др. Въпросът изглежда още по-несправедлив, ако имаме предвид, че при много от хората, от които се събират пари за свръхпечалби на чуждестранните електроразпределителни дружества и за печалби на тарикатите с ветрогенераторите, както и пари за компенсиране на циганите, прагът на получаваните доходи, който държавата е измислила, за да определи кой на кого да дава от парите си, е надвишен със съвсем малко, например с 50 стотинки, и тези хора трябва да дават, а не да получават като помощ пари от държавата.
Всичките описани несправедливости с електроенергията, които ощетяват едни българи и незаслужено облагодетелстват други български граждани, според Демографския институт могат в най-близко бъдеще да предизвикат сериозни социални вълнения и протести. Това вече стана преди време и доведе до най-голямата политическа, икономическа, финансова и банкова криза у нас с всичките нейни самоубийства, самозапалвания и най-различни човешки трагедии. Не си играйте с огъня, господа.
акад. Петър Иванов,
Демографски институт при БАНИfrognews.bg/news_76949/SHokirashta-nespravedlivost-Tokat-poskapva-mnogo-poveche-ot-10procenta/
Тагове:
Комедията на живота
Ще започне изборът на консултант за разр...
ВЪПРОС КЪМ БЛОГЕРИТЕ СЪС СИЛНА ПАМЕ...
Ще започне изборът на консултант за разр...
ВЪПРОС КЪМ БЛОГЕРИТЕ СЪС СИЛНА ПАМЕ...
Следващ постинг
Предишен постинг
Чудя се как можем да се противопоставим-не можем да осъдим виновника.
цитирайНо за съжаление никой не чува гласа на народа, който е изключително изтормозен!
цитирайikra написа:
Но за съжаление никой не чува гласа на народа, който е изключително изтормозен!
Че как ще го чуе, като той си мълчи и търпи разни мутри и комуняги да се гаврят с него вече 25 години!!!! бкп още управлява!!!
ще продължават да крадат на поразия ток (по селата и българи крадата директно от стълбовете), докато редовните платци ще цакат на поразия от джобовете си...
цитирайЩе плащате докато ви писне !
цитирайВашето мнение
За да оставите коментар, моля влезте с вашето потребителско име и парола.

